Hakkımızda


1975 yılında depolama ve dağıtım yaparak endüstriyel gaz sektöründe faaliyetine başlayan firmamız 1994' te kendi sevkiyat aracı ile sıvı oksijen tedarikini yaparak oksijen dolumunu gerçekleştirmiştir.

2005 yılına gelindiğinde medikal gaz dolum ruhsatını alması ile birçok kamu ve özel hastanelerin medikal gaz ihtiyacını sorunsuzca karşılamıştır.

 2007 yılında Sarıhamzalı mevkiin de 9005 m2 açık ve 1500 m2 kapalı alanı olan Doğu Akdeniz Bölgesine ve çevre bölgelere hitap edecek büyüklükte ve kapasitede yani dolum tesisini faaliyete geçirmiştir.

Adana'da ilk argon Azot, karşım gazları dolumu gerçekleştirmele beraber 2 adet Asetilen üretim tesisini devreye alarak tedarik gücünü arttırmıştır. Mevcut gazaltı koruyucu gaz karışımları dışında müşteri ihtiyaç ve taleplerine göre gaz karışımları da firmamız tarafından üretilip müşteri kullanımına sunulmaktadır.

Müşterilerimize gaz tedariki, kullanım miktarı ve tedarik mesafeleri göze alınarak, güçlü dağıtım ağı ile Adana, Mersin, Osmaniye, İskenmdurun ve diğer çevre illerde faaliyet gösteren yüzlerce müştersiine Tüplü, Tüp Demeti, Sıvı Taşıma kapları ve dökme gaz ( Likit Tankları ) olarak hizmet vermektedir.

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından onaylı tüp test, kontrol bakım yetki belgesi bulunan firmamızın gelişmiş bir muayene istasyonuna sahiptir. Müşterilerimizin daha güvenli ve sorunsuz çalışması için güvenlik ve kalite kontrol işlemlerini sürekli geliştirmekteyiz. Can Gaz, ürünlerin kalite ve kontrolü için ISO 9001:2008 Kalite yönetim sistemini uygulamaktadır ve TSE tarafından verilen basınçlı kapların dolumunu yapan işyerlerine hizmet yeri yeterlilik belgesine sahiptir.

Ana faaliyet konumuz olan gaz dolum ve dağıtım haricinde müşterilerimize gaz ekipmanları konusunda da tedarik, danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Merkezi gaz dağıtım sistemleri ile ilgili olarak da fizibilite, projelendirmei, montaj ve test kontrolleri de yapmaktadır.